איך מקבלים זיכוי ממס בגין תרומה?

2.05.2018  :
—————
הגדרת החוק:
על פי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה – מי שתרם למוסד ציבורי כהגדרתו על פי סעיף 9(2) או לקרן לאומית בשנה מסוימת בסכום העולה על 180 ש"ח יזוכה מהמס שהוא חייב בו באותה שנה בשיעור של 35% מסכום התרומה- אם הוא יחיד ואם הוא חברה אז שיעור קבוע לפי סעיף 126(א) 

הגבלה בגין גובה התרומה המותר לצורכי מס הכנסה- ובלבד שלא ינתן זיכוי בשנת מס מסוימת בשל סכום כולל של תרומות העולות על 30% מהכנסה החייבת של הנישום לאותה השנה. או 9 מיליון כנמוך מבינהם.
במידה ויש סכום העולה על התקרה לזיכוי שנתרם באותה שנת מס יהיה ניתן להעביר את יתרת התרומה העודפת לשלוש שנות מס הבאות בזו אחר זו בכל אחת מ3 השנים תבחן התקרה בשל סכום כולל של תרומות שאינו עולה על התקרה האמורה בסעיף.  קרן לאומית מוגדרת על פי הסעיף – סוכנות יהודית לארץ ישראל, הסתדרות ציונית , המגבית המאוחדת והקרן הקימת לישראל.

שאלות ותשובות:

האם כל תרומה מזכה בזיכוי מס ?
לא כל תרומה מזכה בזיכוי מס.
על מנת להיות זכאים לזיכוי מס בגין תרומות  על הקבלה בגין התרומה להיות כתוב כי המוסד שאליו תרמתם הינו מוסד על פי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.
במידה ויש לכם ספקות תוכלו לאמת את הרישום באמצעות האינטרנט בקישור בדיקת עמותה רשומה לצורכי מס על יד הקלקה של מספר העמותה. 

מה גובה זיכוי המס בגין תרומה?
הזיכוי בגין תרומה הינו בסך של 35% מגובה התרומה. 

במידה ותרמתי 100 ש"ח כל השנה, האם אהיה זכאי לזיכוי על פי הסעיף?
מכיוון שהמינימום הנדרש בתרומה לצורך קבלת זיכוי מס הינו 180 ש"ח לשנה לאדם (ובשנת 2017 הסכום התעדכן ל 190 ש"ח) לא תהיה זכאי לזיכוי בגין התרומה. במידה ותרמת למוסד מסוים 50 ש"ח ולמוסד נוסף עוד 150 ש"ח בשנת מס עדין תהיה זכאי לזיכוי ממס בגין התרומות היות וסך התרומות לאדם בשנת המס עולות על 180 ש"ח.

תרמתי למוסד על פי סעיף 46, איך מקבלים את זיכוי המס?
במידה ואתה יחיד ולא חברה תהיה זכאי לזיכוי של 35 % מגובה התרומה. 
לדוגמה נאמר ותרמת 1,200 ש"ח בשנה תהיה זכאי לזיכוי מס בסך של 420 ש"ח.
את הזיכוי ניתן לדרוש מהמעסיק עוד במהלך השנה או ניתן לדרוש את הזיכוי בדוח השנתי כדוח להחזר מס. על מנת שהמעסיק יזכה את העובד בגין התרומות בתלוש השכר על העובד להביא אישור מפקיד השומה על יד הגשת טופס 116 וצרוף אסמכתאות בגין התרומות, פקיד השומה יוציא אישור לעובד בגין ההקלת המס והעובד ימסור את האישור למעסיק ויזכה להטבת המס בתלוש השכר. במידה ורוצים להגיש בדוח השנתי בקשה להחזר מס בגין תרומות יש לצרף אסמכתא קבלה בגין תרומה ויש להקפיד כי המסמך הינו מסמך מקור אחרת מס הכנסה לא מקבל את האסמכתא ולא יתיר לכם את זיכוי המס. כמו כן על הקבלה להיות רשום מוסד מוכר על פי סעיף 46.
זיכוי מס בגין תרומה באמצעות חברה בע"מ- במידה וחברה תרמה למוסד על פי סעיף 46 הזיכוי יהיה בגובה מס החברות של סכום התרומה ולא 35% כמו אצל יחיד. הוצאת התרומה אינה הוצאה מותרת בניכוי .

תגיות
איך לבחור רואה חשבון לעסק קטן ? אישור עוסק מורשה אישור עוסק פטור דוח שנתי לעוסק פטור הוצאות מותרות בניכוי המדריך המקיף עוסק פטור המדריך לעוסק הפטור הנהלת חשבונות לרופאים הצהרת הון זכויות עובדים טלפון פקיד שומה טבריה טלפון פקיד שומה ת"א טפסים לעוסק פטור להב -לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל מדרגות מס על הכנסה מיגיעה אישית מדרגות מס לעצמאי 2016 מדרגות מס ויקפדיה מדרגות מס על הכנסה פסיבית לשנת 2016 מדריך ביטוח לאומי מדריך מס על השכרת דירה מדריך מס על השכרת דירה בישראל מס על השכרת דירה מעוסק פטור לעוסק מורשה משרד רואה חשבון בפתח תקווה סגירת תיק מס הכנסה סגירת תיק מע"מ עוסק זעיר עוסק מורשה עוסק פטור עוסק פטור- ויקיפדיה עוסק פטור מע"מ עסקים קטנים ובינוניים-וויקפדיה פקודת השותפויות פתיחת עוסק מורשה פתיחת עוסק פטור פתיחת תיק שותפים קרן השתלמות לעצמאי רואה חשבון רואה חשבון בפ"ת רואה חשבון בפתח תקווה רואה חשבון בפתח תקווה יניב טולדנו רואה חשבון לעסקים קטנים ובינוניים רואה חשבון מומלץ בפתח תקווה רואה חשבון פ"ת רואה חשבון פתח תקווה רופא ויקפדיה שיעורי ביטוח לאומי לעצמאים בשנת 2017

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם