מעבר מעוסק מורשה לעוסק פטור

האם אפשר לעבור מעוסק מורשה לעוסק פטור?
במידה וסווגת כעוסק מורשה לא תוכל להיות עוסק פטור וזה למשך שנתים רצופות.
ישנם שיקולים רבים באם להרשם כעוסק מורשה והקריטריון של גובה תקרת ההכנסות לעוסק פטור אינו מהווה השיקול היחידי. סעיף 59 לחוק מס ערך מוסף מסמיך את מנהל מע"מ מיוזמתו או על פי בקשת העוסק לשנות את מעמדו של עוסק מורשה לעוסק פטור. נוסח הסעיף הינו כך:

רישום עוסק מורשה כעוסק פטור (תיקון מס' 23) תשס"ב-2002
59. (א) " עוסק מורשה שמחזור העסקאות שלו ירד ועמד שנתיים רצופות למטה מן הסכום המחייב רישום כעוסק מורשה, ירשום אותו המנהל מיזמתו או לפי בקשת העוסק, כעוסק פטור; הוראה זו לא תחול על מי שנקבע לגביו שיהיה עוסק מורשה אף אם מחזור העסקאות שלו נמוך מהסכום האמור." במידה ונרשמת כעוסק מורשה לא תוכל לבקש להיות עוסק פטור וזה למשך שנתים רצופות אחרי שתוכיח שהנך עומד בגובה מחזור העסקאות לעוסק פטור. כמו כן הוראת סעיף 59 אינה חלה לגבי מי שנקבע לגביו שהינו עוסק מורשה לפי עיסקו וזה למרות שמחזור העסקאות השנתי שלו נמוך מתקרת ההכנסות לעוסק פטור. ראה גם: מי לא יכול להיות עוסק פטור  

במידה ואתה עוסק פטור ועברת את תקרת מחזור העסקאות לעוסק פטור תסווג כעוסק מורשה ולא תוכל לשוב להיות עוסק פטור וזה במשך שנתים אחרי שתוכיח כי במשך שנתים רצופות לא עברת את מחזור תקרת העסקאות לעוסק פטור. 


המלצה: לצאת "לחופש" לקראת סוף השנה במידה וצופים כי הולכים לעבור את תקרת ההכנסות לעוסק פטור. יש לקחת בחשבון שעוסק מורשה שדרש תשומות על רכישות של רכוש קבוע בעסק שלו כגון: רכישות של ציוד, ורהוט וכ…, ברגע שיעבור להיות עוסק פטור, ידרש על יד מע"מ להחזיר את המע"מ שניתן לו.

שיקולים להרשם כעוסק מורשה?
1.מי שעובד עם חברות ובעלי עסקים בעיקר כדאי שירשם כעוסק מורשה, מכיוון שהלקוחות שלו אדיגשים למע"מ מכיוון שהם יכולים להזכות על המע"מ בהוצאה.
2. שיקולי תדמית- עוסק פטור נתפס כעסק קטן בתחילת דרכו ולכן ישנם עוסקים שיעדיפו רישום כמורשה למרות שהכנסתם בשנים הראשונות נמוכה.
3.במידה ואת צופה בתחילת הפעילות השקעה גדולה ברכוש קבוע וציוד, שווה לשקול לחיוב רישום כעוסק מורשה מכיוו שתוכל לקבל החזר מס עבור הרכוש קבוע שלך.

שיקולים להרשם כעוסק פטור?
1. התנהלת בירוקרטית פשוטה ללא דיווח שוטף למע"מ כל חודשים.
2. ניתן להיות "זול" יותר ממורשה והרוויח את המע"מ
3.עלות נמוכה עבור הנהלת חשבונות ורואה חשבון.
4. סגירת תיק עוסק פטור מהירה ופשוטה.

 

ממולץ לקבל ייעוץ מתאים לפני הרישום במשרדי מע"מ, מאחר ורישום לא מתאים לאופי העסק יכול לעלות לעוסק בעלויות ניכרות.

תגיות
איך לבחור רואה חשבון לעסק קטן ? אישור עוסק פטור דוח שנתי לעוסק פטור הוצאות מותרות בניכוי המדריך המקיף עוסק פטור המדריך לעוסק הפטור הקמת שותפות במס הכנסה הקמת שותפות במע"מ זכויות עובדים חישוב הצמדה למדד תשומות הבנייה חישובי הצמדה למדד תשומות הבניה להב -לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל מדד המחירים לצרכן וויקפדיה מדרגות מס על הכנסה מיגיעה אישית מדרגות מס לעצמאי 2016 מדרגות מס ויקפדיה מדרגות מס על הכנסה פסיבית לשנת 2016 מדריך ביטוח לאומי מדריך מס על השכרת דירה מדריך מס על השכרת דירה בישראל מיסוי הכנסות משכר דירה מס דירת מגורים לתושב חוץ מס על השכרת דירה מעוסק פטור לעוסק מורשה משרד רואה חשבון בפתח תקווה עוסק מורשה עסקים קטנים ובינוניים-וויקפדיה פקודת השותפויות פתיחת עוסק מורשה פתיחת עוסק פטור פתיחת תיק שותפים קרן השתלמות לעצמאי רו"ח בפתח תקווה רואה חשבון רואה חשבון במרכז רואה חשבון בפ"ת רואה חשבון בפתח תקווה רואה חשבון בפתח תקווה יניב טולדנו רואה חשבון לעסקים קטנים ובינוניים רואה חשבון מומלץ בפתח תקווה רואה חשבון פ"ת רואה חשבון פתח תקווה רשות התאגידים-רישום שותפות שותפות- ויקפדיה שותפות מוגבלת -ויקיפדיה שיעורי ביטוח לאומי לעצמאים בשנת 2017 שירות של תיאום מס

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם