עוסק פטור העסקת עובדים

עוסק פטור מוגדר בחוק מס ערך מוסף כעוסק שמחזור העסקאות שלו בכל עסקיו אינו עולה על 100 אלף שקלים חדשים לשנה. בנוסף יש עיסוקים מקצועת שאינם יכולים להיות עוסק פטור, מי לא יכול להיות עוסק פטור

האם עוסק פטור יכול להעסיק עובדים?
כן עוסק פטור יכול להעסיק עובדים. אין הגבלה חוקית על העסקת עובדים לעסק שרשום במס ערך מוסף כעוסק פטור.
עוסק פטור מוגבל בתקרת הכנסות שנתית על עסקאותיו בסך של 100 אלף ש"ח כך שלא ברור הכדאיות הכלכלית בהעסקת עובדים כאשר ההכנסות הם לא גבוהות.
נניח לשם הדוגמה, שההכנסות שלך כעוסק פטור הם גם הרווח, בהתפלגות חודשית נחלק את תקרת ההכנסות של העוסק הפטור השנתית לחודשים, כלומר כ100 אלף לחלק ל12 יוצא סך של 8,333 ש"ח לחודש.
הוצאת תלוש שכר תותיר בידי בעל העסק הכנסה של כ4-5 אלף ש"ח. 
מה שמטיל בספק את כדאיות הרישום כעוסק פטור.

איך מדווחים על העסקת עובד? 
כפי שנכתב לעיל עוסק פטור רשאי להעסיק עובדים, על מנת להתחיל בתהליך העסקת עובדים יש להודיע לרשויות המס על כוונתנו להעסיק עובדים.
במס הכנסה יפתחו לנו תיק ניכוים, אשר יאפשר לנו לדווח על המשכורת של העובד. כעת כל חודש נצטרך לנכות מהשכר את המס ואת הביטוח הלאומי של העובד ולהעביר את זה למס הכנסה ולביטוח לאומי.
יש להקפיד שהעובד ימלא טופס 101 כרטיס עובד אשר בו הוא מצהיר על פרטיו האישים, מצבו האישי והכנסות נוספות. שימו לב להפקיד שהעובד מסר לכם טופס 101 חתום על ידו בצרוף תעודת הזהות שלו טרם החל בעבודתו.
עניין זה חשוב ביותר מבחינת ביטוח של העובד לצורכי ביטוח לאומי.
בנוסף יש לערוך חוזה העסקה לעובד המועסק אצלך ולהוציא לו תלוש שכר כל חודש כחוק. תלוש שכר מופק בתוכנת שכר ומופק על ידי רואה חשבון.  

 

כיצד פותחים תיק ניכוים במס הכנסה?

פתיחת תיק ניכוים מתבצעת ב טופס 5329, בטופס זה יש להגדיר את כמות העובדים אשר אתה עתיד להעסיק, את השכר הצפוי שאתה עתיד לשלם לעובד.
על פי הנתונים שאתה ממלא בפתיחת תיק ניכוים לעוסק פטור יקבע תדירות הדיווח למס הכנסה בתיק הניכויים. יכול ויהיה דיווח חד חודשי, דוח חודשי או חצי שנתי. הכל בהתאם לגובה השכר של העובד וגובה המס שמנוכה לו.
פתיחת תיק הניכויים במס הכנסה מתבצעת בפקיד השומה שאליו אתה שייך.

כיצד פותחים תיק ניכוים בביטוח לאומי?

לאחר פתיחת תיק ניכוים במס הכנסה, יפתח באופן אוטומטי תיק ניכוים בביטוח לאומי וכך ניתן יהיה לדווח ולשלם את הביטוח הלאומי של העובד.

משרדנו מחובר למערכת של רשות המיסים וביטוח לאומי, פתיחת תיק ניכוים מתבצעת תוך יום, ואנחנו מפיקים תלושי שכר לעובד מדווחים ומעבירים את התשלומים לרשות המיסים ולביטוח לאומי.

 

ניתן לקבל הצעת מחיר טלפונית לפתיחת תיק ניכוים והפקת תלושי שכר ,

073-2549512

 

י.

תגיות
איך לבחור רואה חשבון לעסק קטן ? אישור עוסק פטור דוח שנתי לעוסק פטור הוצאות מותרות בניכוי המדריך המקיף עוסק פטור המדריך לעוסק הפטור הקמת שותפות במס הכנסה הקמת שותפות במע"מ זכויות עובדים חישוב הצמדה למדד תשומות הבנייה חישובי הצמדה למדד תשומות הבניה להב -לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל מדד המחירים לצרכן וויקפדיה מדרגות מס על הכנסה מיגיעה אישית מדרגות מס לעצמאי 2016 מדרגות מס ויקפדיה מדרגות מס על הכנסה פסיבית לשנת 2016 מדריך ביטוח לאומי מדריך מס על השכרת דירה מדריך מס על השכרת דירה בישראל מיסוי הכנסות משכר דירה מס דירת מגורים לתושב חוץ מס על השכרת דירה מעוסק פטור לעוסק מורשה משרד רואה חשבון בפתח תקווה עוסק מורשה עסקים קטנים ובינוניים-וויקפדיה פקודת השותפויות פתיחת עוסק מורשה פתיחת עוסק פטור פתיחת תיק שותפים קרן השתלמות לעצמאי רו"ח בפתח תקווה רואה חשבון רואה חשבון במרכז רואה חשבון בפ"ת רואה חשבון בפתח תקווה רואה חשבון בפתח תקווה יניב טולדנו רואה חשבון לעסקים קטנים ובינוניים רואה חשבון מומלץ בפתח תקווה רואה חשבון פ"ת רואה חשבון פתח תקווה רשות התאגידים-רישום שותפות שותפות- ויקפדיה שותפות מוגבלת -ויקיפדיה שיעורי ביטוח לאומי לעצמאים בשנת 2017 שירות של תיאום מס

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם