שכר דירה ביטוח לאומי

על פי חוק הביטוח הלאומי סעיף 350(א)(7) נקבע כי הכנסות משכר דירה למגורים במסלול פטור או במסלול מס
של 10%
או מסלול מס 15% חו"לפטורות מתשלום דמי ביטוח.

למרות שההכנסות משכר דירה למגורים חייבות במס על ההכנסה הם אינן חייבות בתשלום ביטוח לאומי. בחוזר כללי 219/04, חוזר ביטוח/ 1314 החל מ-01/01/2004 ואילך הכנסות שמקורן מהשכרת דירת מגורים בישראל פטורות מדמי ביטוח. יודגש כי הפטור מדמי הביטוח חל על על כלל ההכנסות שמקורן מדמי שכירות ממגורים וללא כל תקרה שהיא. במצבים בהם פונה מבוטח וטוען, כי ההכנסות בהן חויב מקורן, חלקן או כולן, נובע מהכנסות מהשכרת דירת מגורים, יתבקש להוכיח זאת, ובהתאם יופחתו אותן הכנסות מהשומה. להוכחה כי מדובר בהכנסה שמקורה מדמי שכירות למגורים ישמש העתק מדו"ח שהוגש לפקיד השומה האמור אינו חל על השכרה של דירת מגורים לצורך עסקי.
הערה:
נכס למגורים בחו"ל או נכס עסקי בחו"ל חייב בשיעור מס בישראל של 15% אך בשני המצבים לא יחויב בתשלום דמי ביטוח לאומי.
הכנסות מהשכרת דירת מגורים לעסק חייבות בדמי ביטוח לאומי. הכנסות שכירות של שטח מסחרי חייבות מע"מ וחייבות בתשלום ביטוח לאומי.
לצורך סיוע בדיווח על הכנסות מדירה למגורים צור קשר עם רואה חשבון בפתח תקווה י.טולדנו 054-801-8226

אין לראות במדריך זה כיעוץ מקצועי או מתן חוות דעת אלא הוא מהווה למסירת מידע בלבד.

תגיות
איך לבחור רואה חשבון לעסק קטן ?אישור עוסק מורשהאישור עוסק פטורדוח שנתי לעוסק פטורהוצאות מותרות בניכויהמדריך המקיף עוסק פטורהמדריך לעוסק הפטורהנהלת חשבונות לרופאיםהצהרת הוןזכויות עובדיםטלפון פקיד שומה טבריהטלפון פקיד שומה ת"אטפסים לעוסק פטורלהב -לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראלמדרגות מס על הכנסה מיגיעה אישית מדרגות מס לעצמאי 2016 מדרגות מס ויקפדיהמדרגות מס על הכנסה פסיבית לשנת 2016מדריך ביטוח לאומימדריך מס על השכרת דירהמדריך מס על השכרת דירה בישראלמס על השכרת דירהמעוסק פטור לעוסק מורשהמשרד רואה חשבון בפתח תקווהסגירת תיק מס הכנסהסגירת תיק מע"מעוסק זעירעוסק מורשהעוסק פטורעוסק פטור- ויקיפדיהעוסק פטור מע"מעסקים קטנים ובינוניים-וויקפדיהפקודת השותפויותפתיחת עוסק מורשהפתיחת עוסק פטורפתיחת תיק שותפיםקרן השתלמות לעצמאירואה חשבוןרואה חשבון בפ"תרואה חשבון בפתח תקווהרואה חשבון בפתח תקווה יניב טולדנורואה חשבון לעסקים קטנים ובינונייםרואה חשבון מומלץ בפתח תקווהרואה חשבון פ"תרואה חשבון פתח תקווהרופא ויקפדיהשיעורי ביטוח לאומי לעצמאים בשנת 2017

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp