חישוב חבות במע"מ כאשר עוברים את תקרת מחזור העסקאות לעוסק פטור

עברתי את תקרת עוסק פטור, כמה מע"מ אשלם?
איך מחשבים כמה מע"מ צריך לשלם כשעוברים את תקרת עוסק פטור?

מאמר זה יענה על השאלות הנ"ל:
עוסק פטור במידה ועברת את תקרת מחזור העסקאות השנתי לעוסק פטור תסווג כעוסק מורשה. לאחר סיווגך כעוסק מורשה לא תוכל לשוב להיות עוסק פטור במשך שנתיים רצופות לאחר שהוכחת שלא עברת את תקרת מחזור העסקאות לעוסק הפטור.

המלצה- כדאי לנסות לאחר את קבלת ההכנסות לקראת סוף השנה כדי לשמור על מעמדך כעוסק פטור.
באותו יום שבו עברת את תקרת העסקאות לעוסק הפטור, זה היום שבו תהיה ראשי לקזז מס תשומות כנגד מס עסקאות. במידה ובשנת המס עברת את מחזור העסקאות לעוסק פטור, יש לשלם מע"מ בגין ההפרש.

כיצד יש לבצע את החישוב:

להלן דוגמה מספרית:
עוסק פטור הוציא קבלות ללקוחתיו בשנת המס 2021 בסך של 120,000 ש"ח
תקרת מחזור העסקאות לעוסק פטור בשנת 2021 הינה בסך של 99,893 ש"ח.
כמה מע"מ יצטרך לשלם?

תשובה:
הכנסות : 120,000 פחות תקרת הכנסות עוסק פטור 2021: 99,893
הפרש: 20,107 מסכום ההפרש יש לחלץ את המע"מ:
שיעור המע"מ בשנת 2021 הינו 17% ,
20,107/1.17= 17,185 ש"ח.

הפרש בין 17,185 ל 20,107 ש"ח הינו בסך של 2,921 ש"ח.

שים לב רק מהיום שבו עברת את הסכום הקובע של מחזור העסקאות לעוסק פטור, זה היום שבו תהיה ראשי לקזז מע"מ תשומות כנגד מע"מ עסקאות.

קרא עוד:
עוסק מורשה
ניכוי מס תשומות

משרדנו מבצע חישוב זה בעבור הלקוח ומסייע להסדיר את החוב לצורכי מס ערך מוסף וכן להגיע לפריסת חוב עם רשות המיסים.

תגיות
אישור עוסק פטור אישור רואה חשבון גם עוסק פטור וגם עוסק מורשה דוח שנתי לעוסק פטור המדריך המקיף עוסק פטור המדריך לעוסק הפטור השכרת דירה לחברה השכרת דירה לשגרירות זכויות עובדים חישובי הצמדה של תשלומי מזונות חתום על ידי רואה חשבון טלפון פקיד שומה ת"א טפסים לעוסק פטור מדרגות מס על הכנסה מיגיעה אישית מדרגות מס לעצמאי 2016 מדרגות מס ויקפדיה מדרגות מס על הכנסה פסיבית לשנת 2016 מדריך ביטוח לאומי מדריך מס על השכרת דירה מדריך מס על השכרת דירה בישראל מהם התנאים למתן פטור ממס על הכנסה משכר דירה למגורים בישראל מס דירת מגורים לתושב חוץ מס על השכרת דירה מע"מ השכרת דירה לשגרירות מע"מ מעל תקרת עוסק פטור מע"מ על השכרת דירה לחברה מעוסק פטור לעוסק מורשה משרד רואה חשבון בפ"ת משרד רואה חשבון בפתח תקווה סגירת תיק מס הכנסה סגירת תיק מע"מ עוסק זעיר עוסק מורשה עוסק פטור אישור ניהול ספרים עוסק פטור הצהרת הון עוסק פטור שאלות ותשובות פתיחת עוסק מורשה פתיחת עוסק פטור קרן השתלמות לעצמאי רואה חשבון רואה חשבון בפ"ת רואה חשבון בפתח תקווה רואה חשבון בפתח תקווה יניב טולדנו רואה חשבון מומלץ בפתח תקווה רואה חשבון פ"ת רואה חשבון פתח תקווה שיעורי ביטוח לאומי לעצמאים בשנת 2017 שירותי הנהלת חשבונות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם