מעוסק פטור לעוסק מורשה

איך עוברים מעוסק פטור לעוסק מורשה?
תוכל להיות מסווג כעוסק פטור במידה ואתה צופה מחזור הכנסות שנתי עד לתקרה הקובעת.
(מחזור עסקאות שנתי עוסק פטור 2016)
בנוסף ישנם עיסוקים מקצועות שלא יכולים להרשם כעוסק פטור וזאת למרות שאינך צופה הכנסות מעל לתקרה הקובעת לא תוכל להיות מסווג כעוסק פטור. נניח שפתחת תיק עוסק פטור במע"מ וכעת החלטת שאתה רוצה לעבור מעוסק פטור לעוסק מורשה.

מעבר מעוסק פטור לעוסק מורשה – מה זה אומר?
במידה והחלטת במהלך השנה לעבור מעוסק פטור לעוסק מורשה, יש לבצע את הפעולות הבאות:

  1. לגשת למשרדי מע"מ ולעדכן בטופס פתיחת תיק עוסק מורשה את סיווגך החדש.
  2. עליך להביא איתך אסמכתא על קיום חשבון בנק. (אפשר צילום שיק מבוטל)

האם קיימת בעיה לעבור מעוסק פטור לעוסק מורשה?
במידה ותרצה לעבור לאחר הרישום שלך במע"מ מעוסק פטור לעוסק מורשה תצטרך להוכיח לפחות שעברת את תקרת ההכנסות לעוסק פטור או שחל שינוי משמעותי בעסקך. מע"מ אינו משנה את סיווגך באופן אוטומטי רק על פי בקשתך אלא תצטרך לגבות את הבקשה בנתונים המתאימים.

מעוסק פטור לעוסק מורשה
עברתי להיות עוסק מורשה, האם ניתן לדרוש מע"מ תשומות בגין הוצאות שהיו לי בתקופה שהייתי עוסק פטור?

לא תוכל לקזז מס תשומות לפני רישומך כעוסק מורשה. רק מהיום שבו נרשמת כעוסק מורשה תוכל לקזז את מס התשומות, בשל סיבה זו יש חשיבות לשנות את סיווג הרישום טרם רכישות משמעותיות או הוצאות ניכרות שברצוננו לדרוש מע"מ בגינם. שונה הדבר מהותית ממקרה שבו טרם נרשמנו כלל במשרדי מס ערך מוסף וברגע רישום מלחתכילה כעוסק מורשה יותר לנו לדרוש תשומות טרם רישום עוסק מורשה במע"מ.

מה חובת הדיווח של עוסק מורשה למע"מ?
כעוסק מורשה חלה עליך חובת דיווח כל חודשים לרשות מס ערך מוסף בגין ההכנסות וההוצאות שלך בעסק. כעוסק פטור הנך חייב רק בדיווח אחת לשנה, הצהרה שנתית על מחזור העסקאות למע"מ עוסק פטור.

האם אחרי שנרשמתי כעוסק מורשה אפשר לחזור להיות עוסק פטור?
במידה ונרשמת כעוסק מורשה לא תוכל לשוב להיות עוסק פטור אלא אם כן תוכיח במשך שנתיים כי לא עברת את התקרה הקובעת לעוסק פטור.

עברתי את תקרת ההכנסות לעוסק פטור, איך מחשבים את המע"מ ?

קרא עוד:
עברתי את תקרת הכנסות עוסק פטור כמה מע"מ אצטרך לשלם

ממולץ לקבל ייעוץ מתאים, יניב טולדנו רואה חשבון. 054-801-8226

תגיות
איך לבחור רואה חשבון לעסק קטן ?אישור עוסק מורשהאישור עוסק פטורדוח שנתי לעוסק פטורהוצאות מותרות בניכויהמדריך המקיף עוסק פטורהמדריך לעוסק הפטורהנהלת חשבונות לרופאיםהצהרת הוןזכויות עובדיםטלפון פקיד שומה טבריהטלפון פקיד שומה ת"אטפסים לעוסק פטורלהב -לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראלמדרגות מס על הכנסה מיגיעה אישית מדרגות מס לעצמאי 2016 מדרגות מס ויקפדיהמדרגות מס על הכנסה פסיבית לשנת 2016מדריך ביטוח לאומימדריך מס על השכרת דירהמדריך מס על השכרת דירה בישראלמס על השכרת דירהמעוסק פטור לעוסק מורשהמשרד רואה חשבון בפתח תקווהסגירת תיק מס הכנסהסגירת תיק מע"מעוסק זעירעוסק מורשהעוסק פטורעוסק פטור- ויקיפדיהעוסק פטור מע"מעסקים קטנים ובינוניים-וויקפדיהפקודת השותפויותפתיחת עוסק מורשהפתיחת עוסק פטורפתיחת תיק שותפיםקרן השתלמות לעצמאירואה חשבוןרואה חשבון בפ"תרואה חשבון בפתח תקווהרואה חשבון בפתח תקווה יניב טולדנורואה חשבון לעסקים קטנים ובינונייםרואה חשבון מומלץ בפתח תקווהרואה חשבון פ"תרואה חשבון פתח תקווהרופא ויקפדיהשיעורי ביטוח לאומי לעצמאים בשנת 2017

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp