מעוסק פטור לעוסק מורשה

איך עוברים מעוסק פטור לעוסק מורשה? 
תוכל להיות מסווג כעוסק פטור במידה ואתה צופה מחזור הכנסות שנתי עד לתקרה הקובעת.
(מחזור עסקאות שנתי עוסק פטור 2016)
בנוסף ישנם עיסוקים מקצועות שלא יכולים להרשם כעוסק פטור וזאת למרות שאינך צופה הכנסות מעל לתקרה הקובעת לא תוכל להיות מסווג כעוסק פטור. נניח שפתחת תיק עוסק פטור במע"מ וכעת החלטת שאתה רוצה לעבור מעוסק פטור לעוסק מורשה. 

מעבר מעוסק פטור לעוסק מורשה – מה זה אומר?
במידה והחלטת במהלך השנה לעבור מעוסק פטור לעוסק מורשה, יש לבצע את הפעולות הבאות:

  1. לגשת למשרדי מע"מ ולעדכן בטופס פתיחת תיק עוסק מורשה את סיווגך החדש. 
  2. עליך להביא איתך אסמכתא על קיום חשבון בנק. (אפשר צילום שיק מבוטל)

 האם קיימת בעיה לעבור מעוסק פטור לעוסק מורשה?
במידה ותרצה לעבור לאחר הרישום שלך במע"מ מעוסק פטור לעוסק מורשה תצטרך להוכיח לפחות שעברת את תקרת ההכנסות לעוסק פטור או שחל שינוי משמעותי בעסקך. מע"מ אינו משנה את סיווגך באופן אוטומטי רק על פי בקשתך אלא תצטרך לגבות את הבקשה בנתונים המתאימים.

מעוסק פטור לעוסק מורשה
עברתי להיות עוסק מורשה, האם ניתן לדרוש מע"מ תשומות בגין הוצאות שהיו לי בתקופה שהייתי עוסק פטור?

לא תוכל לקזז מס תשומות לפני רישומך כעוסק מורשה. רק מהיום שבו נרשמת כעוסק מורשה תוכל לקזז את מס התשומות, בשל סיבה זו יש חשיבות לשנות את סיווג הרישום טרם רכישות משמעותיות או הוצאות ניכרות שברצוננו לדרוש מע"מ בגינם. שונה הדבר מהותית ממקרה שבו טרם נרשמנו כלל במשרדי מס ערך מוסף וברגע רישום מלחתכילה כעוסק מורשה יותר לנו לדרוש תשומות טרם רישום עוסק מורשה במע"מ.

מה חובת הדיווח של עוסק מורשה למע"מ?
כעוסק מורשה חלה עליך חובת דיווח כל חודשים לרשות מס ערך מוסף בגין ההכנסות וההוצאות שלך בעסק. כעוסק פטור הנך חייב רק בדיווח אחת לשנה, הצהרה שנתית על מחזור העסקאות למע"מ עוסק פטור.

האם אחרי שנרשמתי כעוסק מורשה אפשר לחזור להיות עוסק פטור?
במידה ונרשמת כעוסק מורשה לא תוכל לשוב להיות עוסק פטור אלא אם כן תוכיח במשך שנתיים כי לא עברת את התקרה הקובעת לעוסק פטור.

עברתי את תקרת ההכנסות לעוסק פטור, איך מחשבים את המע"מ ?

קרא עוד: 
עברתי את תקרת הכנסות עוסק פטור כמה מע"מ אצטרך לשלם 

ממולץ לקבל ייעוץ מתאים, יניב טולדנו רואה חשבון. 054-801-8226

 

תגיות
איך לבחור רואה חשבון לעסק קטן ? אישור עוסק מורשה אישור עוסק פטור דוח שנתי לעוסק פטור הוצאות מותרות בניכוי המדריך המקיף עוסק פטור המדריך לעוסק הפטור הנהלת חשבונות לרופאים הצהרת הון זכויות עובדים טלפון פקיד שומה טבריה טלפון פקיד שומה ת"א טפסים לעוסק פטור להב -לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל מדרגות מס על הכנסה מיגיעה אישית מדרגות מס לעצמאי 2016 מדרגות מס ויקפדיה מדרגות מס על הכנסה פסיבית לשנת 2016 מדריך ביטוח לאומי מדריך מס על השכרת דירה מדריך מס על השכרת דירה בישראל מס על השכרת דירה מעוסק פטור לעוסק מורשה משרד רואה חשבון בפתח תקווה סגירת תיק מס הכנסה סגירת תיק מע"מ עוסק זעיר עוסק מורשה עוסק פטור עוסק פטור- ויקיפדיה עוסק פטור מע"מ עסקים קטנים ובינוניים-וויקפדיה פקודת השותפויות פתיחת עוסק מורשה פתיחת עוסק פטור פתיחת תיק שותפים קרן השתלמות לעצמאי רואה חשבון רואה חשבון בפ"ת רואה חשבון בפתח תקווה רואה חשבון בפתח תקווה יניב טולדנו רואה חשבון לעסקים קטנים ובינוניים רואה חשבון מומלץ בפתח תקווה רואה חשבון פ"ת רואה חשבון פתח תקווה רופא ויקפדיה שיעורי ביטוח לאומי לעצמאים בשנת 2017

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp