רישום עוסק מורשה כעוסק פטור

סעיף 59 לחוק מע"מ -רישום עוסק מורשה כעוסק פטור
(א)  עוסק מורשה שמחזור העסקאות שלו ירד ועמד שנתיים רצופות למטה מן הסכום המחייב רישום כעוסק מורשה, ירשום אותו המנהל מיזמתו או לפי בקשת העוסק, כעוסק פטור; הוראה זו לא תחול על מי שנקבע לגביו שיהיה עוסק מורשה אף אם מחזור העסקאות שלו נמוך מהסכום האמור.

(ב)  עוסק מורשה שמחזור העסקאות שלו בשנה הראשונה לפעילותו נמוך מהסכום המחייב רישום כעוסק מורשה, רשאי המנהל, מיזמתו, לרשום אותו כעוסק פטור.

מי לא יכול להיות עוסק פטור
 תקנה 13 לתקנות מע"מ (רישום) קובעת כי עוסק הנמנה על הקבוצות המנויות בתקנה, ירשום אותו המנהל כעוסק מורשה, גם אם על פי סכום מחזור עסקאותיו הוא נחשב לעוסק פטור.

עוסק מורשה שפועל בעסקו מספר שנים והופך לעוסק פטור – סעיף 59 (א) 
במקרה ומחזור עסקאותיו של עוסק מורשה ירד מתחת לתקרה הקובעת לעוסק פטור במשך שנתיים רצופות  ירשום אותו המנהל מיוזמתו או לפי בקשת העוסק כעוסק פטור.

עוסק מורשה הופך לעוסק פטור לאחר השנה הראשונה לרישום במע"מ – סעיף 59 (ב)
עוסק שנרשם כעוסק מורשה ובשנת פעילותו הראשונה מחזור עסקאותיו היה מתחת לתקרה הקובעת לעוסק פטור זכאי להרשם כעוסק פטור וזאת בשונה מהנקבע בסעיף 59 (א) המצריך המתנה של שנתיים רצופות ועמידה במחזור נמוך מהתקרה לעוסק פטור בכל אחת מהשנים.

עוסק פטור שעבר את תקרת מחזור העסקאות באופן חד פעמי 
עוסק פטור שבשנה אחת מכל שנות פעילותו עבר את תקרת מחזור העסקאות לעוסק פטור יסווג העוסק על ידי מנהל מע"מ כעוסק מורשה.
במקרה זה למרות ששנה הבאה מחזור העסקאות יכול ויהיה נמוך עדין יאלץ העוסק להמתין שנתיים רצופות בהן יצטרך להוכיח כי בכל אחת מהשנתיים לא עלה מחזור העסקאות שלו על התקרה הקובעת לעוסק פטור.

עברתי את תקרת הכנסות לעוסק פטור, כמה מע"מ אצטרך לשלם?

תגיות
איך לבחור רואה חשבון לעסק קטן ? אישור עוסק מורשה אישור עוסק פטור דוח שנתי לעוסק פטור הוצאות מותרות בניכוי המדריך המקיף עוסק פטור המדריך לעוסק הפטור הנהלת חשבונות לרופאים הצהרת הון זכויות עובדים טלפון פקיד שומה טבריה טלפון פקיד שומה ת"א טפסים לעוסק פטור להב -לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל מדרגות מס על הכנסה מיגיעה אישית מדרגות מס לעצמאי 2016 מדרגות מס ויקפדיה מדרגות מס על הכנסה פסיבית לשנת 2016 מדריך ביטוח לאומי מדריך מס על השכרת דירה מדריך מס על השכרת דירה בישראל מס על השכרת דירה מעוסק פטור לעוסק מורשה משרד רואה חשבון בפתח תקווה סגירת תיק מס הכנסה סגירת תיק מע"מ עוסק זעיר עוסק מורשה עוסק פטור עוסק פטור- ויקיפדיה עוסק פטור מע"מ עסקים קטנים ובינוניים-וויקפדיה פקודת השותפויות פתיחת עוסק מורשה פתיחת עוסק פטור פתיחת תיק שותפים קרן השתלמות לעצמאי רואה חשבון רואה חשבון בפ"ת רואה חשבון בפתח תקווה רואה חשבון בפתח תקווה יניב טולדנו רואה חשבון לעסקים קטנים ובינוניים רואה חשבון מומלץ בפתח תקווה רואה חשבון פ"ת רואה חשבון פתח תקווה רופא ויקפדיה שיעורי ביטוח לאומי לעצמאים בשנת 2017

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp